خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

سي‌شارپ براي همه

  مايكروسافت طي اقدامي، مجوزگيري براي برنامه‌هاي C# و زيرساخت زبان عمومي (CLI) خود را آزادتر كرد و بدين ترتيب، فناوري‌هاي منبع‌باز مي‌توانند بدون ترس از مباحث مجوزدهي، نسبت به توليد نرم‌افزارهاي مبتني بر اين زبان برنامه‌نويسي اقدام كنند.

  بر اساس مطلبي كه در بلاگ مايكروسافت آمده است، مايكروسافت اطمينان مي‌دهد كه هيچ بحث مالكيتي را با كساني كه نسخه‌هايي از برنامه‌هاي# C را مي‌سازند، مي‌فروشند، براي فروش مي‌گذارند و يا وارد مي‌كنند، مطرح نخواهد كرد. پيتر گالي، مدير روابط عمومي منبع‌باز مايكروسافت دوشنبه گذشته با اعلام اين مطلب، اين حركت مايكروسافت را با مجوزهايي چون GPL و LGPL همخوان دانست.

  بر اساس گفته گالي، هر كسي مي‌تواند اين فناوري‌ها را در برنامه خود به‌كار بگيرد و نيازي به عقد قرارداد يا پرداخت پول به مايكروسافت نيست. اين چتر حمايتي مايكروسافت، برنامه‌نويسان، توزيع‌كنندگان و كاربران اين تكنيك‌ها را در بر مي‌گيرد. همچنين بر اساس اين حركت حمايتي، مجوز تكثير نرم‌افزار هيچ اهميتي نخواهد داشت.

  در پاسخ به اين اقدام حمايتي مايكروسافت، ميگوئل دي ايكازا، كه پروژه منبع‌باز مونو را هدايت مي كند. در پست بلاگي اعلام كرده است كه مونو اين اقدام مايكروسافت را نيز تكرار خواهد كرد.


  این مطلب تا کنون 21 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : مايكروسافت ,اساس ,منبع‌باز ,اقدام ,حمايتي مايكروسافت، ,
  سي‌شارپ براي همه

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر